• 1633. Sk.Demirkapı, 34214 Bağcılar/İstanbul
Sosyal Medya Reklam Hizmeti

Sosyal Medya Reklam Hizmeti

Sosyal Medya

Instagram Reklamları

Instagram ile potansiyel müşterilerinize ulaşın. Instagram kullanıcılarının yüzde 80’i bir ürün veya hizmeti bu sosyal mecra sayesinde keşfetti. Ürün ve hizmetlerinizi, göz alıcı tasarım ve detaylı hedeflemeler ile kitlenize sunarak satışlarınızı artırın.

Sosyal Medya

YouTube Reklamları

Kullanıcıların internette en çok zaman geçirdiği etkinkinlerden biri de video izlemek. Dünya’nın en büyük ikinci arama motoru olan Youtube’da, ürün veya hizmetleriniz ile ilgili videoları hedef kitlenize ulaştırarak farkındalığınızı artırın!

youtube

Sosyal Medya Paylaşım Görseli

Facebook ve Instagram

Hesap Yönetimi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram ve Facebook, sesinizi kitlelere duyurmak için oldukça elverişlidir. Hem Facebook hem de Instagram hesaplarınızın içerik yönetimi EG Bilişim güvencesi ve titizliği ile yapılır.

Sosyal Medya

Twitter Reklamları

Twitter ile potansiyel müşterilerinize ulaşın. 350 milyona yakın bir kitleyi barındıran Twitter, her geçen gün önemini artırırken beklenenden çok daha hızlı büyüyor. Yapılan son araştırma sonuçlarına göre Türkiye, 11.8 milyon aktif kullanıcı sayısı ile Dünya’da 6, Avrupa’da ise İngiltere’den sonra ikinci sırada. Twitter’ın marka- müşteri arasında açık iletişim sağlaması ve şeffaf yapısı sayesinde potansiyel müşterileriniz ile kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Twitter Sosyal Medya Görseli

Linkedin Sosyal Medya Görseli

Sosyal Medya

LinkedIn Reklamları

Linkedin ile potansiyel müşterilerinize ulaşın. Toplamda 675 milyon kullanıcı sayısına ulaşan, aylık ise 227 milyon aktif kullanıcısı bulunan Linkedin, diğer mecralardan farklı olarak, şirketler arası alışveriş için çok daha uygun bir ortam. Özellikle ülkemizde kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösterirken, son verilere göre bu sayı 7.5 milyona yaklaştı. Linkedin, ülkemizdeki şirketler için de önemli bir mecra olarak dikkat çekiyor. Platform, reklam kampanyasıyla ulaştığı kişilerin yarısından etkileşim aldı. Linkedin’i bir pazarlama aracı gibi kullanarak hedef kitlenize ulaşın.

Sosyal medya reklamları hakkında en çok merak edilen 10 soru

 • Reklam, ürün veya hizmetlerin tanıtımında kullanıcılar ile iletişim kurmak için en etkili yoldur. Günümüzde ise iletişimin diğer elemanları gibi reklam da, işletmeler ve tüketiciler açısından vazgeçilmez bir olgu haline dönüştü. Böylesine bir rekabet ortamında ayakta kalmak, gelişmek ve büyümek adına reklamın rolü yabana atılmayacak kadar önemli.

  Öte yandan sosyal medya kullanımı her geçen gün artarken, işletmeler için de hedef kitleye ulaşmak adına vazgeçilmez bir araç haline geldi. Sosyal medya ile şirketinizi, ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilir; kampanya ve etkinliklerinizi duyurabilirsiniz. Bunun için sosyal medyanın en etkili platform olduğunu söylemek yerinde bir tespit olacaktır.

  Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, geleneksel pazarlama yöntemlerinden sıyrılan işletmeler daha hızlı büyüyor. Bunda en önemli etken dijital pazarlama yöntemlerini benimsiyor olmak. İşletmelerin stratejilerini belirleyen dijital pazarlama taktiklerinin en dikkat çekici faktörlerinden biri de sosyal medya reklamları.

  Şimdi gelin hep birlikte sosyal medya reklamcılığında en çok merak edilen 10 soruya göz atalım.

Sosyal medyada reklamın etki gücü yüksek mi? Ne kadar önemli?

 • Sosyal medya reklamcılığı günümüzde hiç olmadığı kadar önemli bir yer tutuyor. Londra merkezli “We Are Social” şirketinin 2020 raporuna göre sosyal medya kullanıcı sayısı 3.8 milyara ulaşmış durumda. Dünya genelinde her iki kişiden biri, en az bir sosyal medya platformunda yer alıyor. Bu da sosyal medya reklamcılığının ne denli önemli bir yere sahip olduğunu kanıtlar nitelikte.

Sosyal medyada nasıl reklam verebilirim?

 • Sosyal medyada reklam verebilmek için öncelikle sosyal medya dinamiklerine hakim olmak gerekiyor. Burada önemli olan bir diğer husus ise “Hedef Kitle” nin belirlenmesi. Hedef kitlenize uygun olarak, amaca yönelik ilerlerseniz hem reklam milayetlerinizi düşürmüş olur hem de dönüşümler ile ilgili daha fazla verim alabilirsiniz.
  Bunun yanı sıra da reklam vermek istediğiniz sosyal medya kanallarını belirlemelisiniz. Öne çıkarmak istediğiniz ürün veya hizmetlerinizin içerik kapsamını belirleyerek sosyal medya kampanyaları oluşturabilirsiniz. Bunun için birçok sosyal medya platformu mevcut. Bunların başlıcaları olarak Facebook, Instagram, Twitter ve Linlkedin’i sayabiliriz. Facebook ve Instagram platformlarını ele alacak olursak, uygulanacak adımları kısaca söyle izah etmeye
  çalışalım. Facebook ve Instagram’a birlikte ya da ayrı ayrı reklam verebilirsiniz. Bu iki mecrada reklam
  vermek için Facebook hesabınızı kullanmanız gerekiyor. Yani Instagram’a reklam verebilmeniz için, hesabınızı Facebook hesabınıza bağlamanız gerekir. Facebook hesabınıza girdikten sonra sağ üstte bulunan “Ayarlar” kısmından “Instagram Reklamları” na tıkladıktan sonra “Bir Hesap Ekle” sekmesine geliyorsunuz. Açılan pencerede “Reklam vermek için bir Instagram hesabı bağlama” ibaresi yer alıyor. Buradan mevcut ya da oluşturacağınız hesabınızı, yönlendirmeleri takip ederek Facebook hesabınızı bağlıyorsunuz. Artık reklam vermeye hazırsınız.

Fiyatlar nasıl belirleniyor ve ne kadar?

 • Öncelikle fiyat konusunun çok fazla değişkenlik gösterdiğini belirterek başlayalım. Fiyatlar,
  reklam vereceğiniz platforma, reklam verilecek sektöre ve hedeflenen konuma göre değişir.

Hangi platformlardan reklam vermek daha mantıklı?

 • Günümüzde hemen hemen her gün yeni bir sosyal ağ kuruluyor ancak birçoğu gereken ilgiyi görmeden varlığını yitiriyor. Bundan ötürü de en popüler ve etkili sosyal medya platformlarına yönelmek daha doğru olacaktır. Sürekli ve düzenli olarak satış yapmanıza olanak verecek ya da trafiği artırmanıza katkı sağlayacak platformları Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Linkedin ve Snapchat olarak sıralayabiliriz. 

Hedef kitleyi nasıl belirlerim?

 • Sosyal medya üzerinden reklam vermeye başlamadan önce pazarlama hedeflerinize odaklanmanız gerekir. Burada amaca uygun ilerlemek çok önemli. Hedeflenen pazarı ne kadar iyi tanırsanız, harcama maliyetlerinizi de otomatik olarak düşürmüş olursunuz. Bu sayede, hem dönüş oranlarınız yükselir hem de bunu uygun fiyatlarla yaparsınız. Hedef kitleyi doğru analiz edebilmek için öncelikle hesaplarınızın analitiklerine bakın, rakip analizi yapın ve sürekli olarak takipçileriniz ile iletişim halinde olun. Bunun yanı sıra Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarının hitap ettiği ağırlıklı kitleleri ve bu kitlelerin satınalma alışkanlıklarını belirlemek son derece önemli.

Facebook Ads nedir?

 • Ads, yani eski adıyla Google Adwords; Google’ın sunduğu bir reklamcılık hizmetidir. Facebook Ads ise, marka bilincini yükseltmek, müşteri sadakatini sağlamak, web sitesi trafiğini artırmak ve işletme için potansiyel müşteriler oluşturmak amacıyla kullanılabilecek bir reklam tipidir.

Facebook reklam görseli için boyutlar ne olmalıdır?

 • İşletmeniz ya da web siteniz için hazırladığınız Facebook reklamlarından dönüş almanın en önemli noktalarından biri de, makul Facebook reklam ölçüleri ile hazırlanmış olan görsellerdir. Video paylaşımlarında hızlı bir artış olmasına rağmen, Facebook reklamlarının çoğu hala tek bir görsele sahip. Bir fotoğraf kullanmanın, video oluşturma sürecine göre çok daha kolay olmasından ötürü bu sürecin değişmesi pek de beklenen bir durum değil. Facebook akışı görsel reklamlarının resmi boyutları ve teknik özellikleri şunlardır:
 • Önerilen resim boyutu: 1200 x 628 (1: 1 resim için 1080 x 1080) Maksimum boyut sınırlaması bulunmuyor.
 • Görüntü oranı: 9:16 – 16: 9 (bağlantı yok), 1.9: 1 – 1: 1 (bağlantı varsa)
 • Yüzde 20’den fazla metin içermeyen resimler.
 • Resim dosyası türleri: .jpg veya .png (Not: hareketli GIFler, video reklam olarak yüklenmeli)
 • Metin: 125 karakter (bağlantı yoksa)
 • Başlık: 25 karakter (daha fazlası kesilerek gözükecek)
 • Bağlantı Açıklaması: 30 karakter.

Açtığım Facebook reklam hesabını nasıl kapatabilirim?

 • Business Manager (reklam verenlerin Facebook pazarlama süreçlerini tek bir noktadan yönetmelerine, varlıklarını ekiplerle ve farklı işletmelerle paylaşmalarına, yönetimine ortak etmelerine olanak tanıyan bir portal) hesabınızı sildiğinizde bu işlemi geri alamayacağınızı belirterek başlayalım. Bu işletmeyi sildiğinizde ortaya koyduğunuz, paylaştığınız ne varsa hepsini silmiş olursunuz. Business Manager’ınızı silmek için öncelikle “İşletme Ayarları” nı açıp ardından “İşletme Bilgileri” ne tıklayın. “İşletmeyi Kalıcı Olarak Sil” e tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin. Tüm işletmelerin güvenliğini sağlamak amacıyla işletmeniz, silme işlemi için 24 saat bekletilir. 24 saat geçtikten sonra silinen işletmeler yeniden açılamaz.

Instagram Alışveriş özelliği nasıl açılır?

 • Instagram Alışveriş özelliğini açabilmek için öncelikle bir işletme sahibi olmanız ve resmi bir şekilde satış yapabilmeniz için alışveriş özelliğini aktif etmeniz gerekir. Instagram sayfanızı İşletme Hesabına geçirdikten sonra Facebook ve Instagram sayfalarınızı birbirine entegre etmelisiniz. Sonrasında bir Business Manager hesabı ve bir reklam hesabı oluşturmanız gerekiyor. Akabinde bir Facebook Katalog’a sahip olmalısınız. Facebook Katalog ile web sitenizde sattığınız tüm ürünleri Business Manager’e aktarabilir, ürünlerin stok vb. bilgilerini otomatik olarak güncelleyebilir ve katalogdaki ürünleri Facebook ve Instagram’da sponsorlu reklamlar için hedefleyebilirsiniz.

Instagram Alışveriş özelliğini Türkiye’de kullanabilir miyim?

 • Instagram Alışveriş özelliği bazı ülkelerde kullanılabilirken henüz tüm dünyada aktif değil. Ülkemizde kısmen de olsa kullanılabilir durumda. Bunun için e-ticaret firmanızın ya da çalıştığınız dijital reklam ajansının Facebook ile direkt olarak resmi bir partnerliğinin bulunması gerekiyor.

Hotline